Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w BytomiuBytom


Cel zbiórki:

Zakup busa do przewozu dzieci z niepełnosprawnością

Kwota zebrana: 4 501,80 złKim jesteśmy?

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu czyni dobro już od dwudziestu siedmiu lat – kompleksowo pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną w każdym wieku.

W naszych ośrodkach podopieczni mogą skorzystać z rehabilitacji zdrowotnej i społecznej oraz terapii zajęciowej, a także zdobyć edukację. Zajmujemy się również opieką nad kilkunastoma osobami, które pozbawione są wsparcia rodzin. Z pomocy Stowarzyszenia korzysta łącznie ponad trzystu podopiecznych.

Nasz cel

W największej z naszych placówek – Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym, w którym uczą się i rehabilitują dzieci przedszkolne i szkolne, konieczny jest zakup nowego busa, który mógłby jednorazowo przewieźć dwudziestkę dzieci. Musi to być pojazd specjalistyczny, wyposażony w odpowiedniej szerokości wejścia, platformy dla wózków, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa – a to oczywiście podnosi jego koszt. Cena takiego autobusu kształtuje się w okolicach 250 tysięcy złotych.  W tym roku planujemy zebrać 75 tyś. złotych a brakującą kwotę pozyskać z innych źródeł (konkursów itp.) Im więcej zgromadzimy środków, tym lepsze warunki przewozu będziemy mogli zaoferować naszym uczniom i przedszkolakom.

Kontakt

PSONI Koło w Bytomiu
ul. Małachowskiego 36
41-907 Bytom

adam.mstowski@psonibytom.org

Parterzy: