Fundacja Pro Arte Et StudioMiłkowice


Cel zbiórki:

Artystyczno – społeczna aktywizacja podwórka przy ul. Szkolnej 7 w Legnicy

Kwota zebrana: 0,00 złCzym się zajmujemy?

Fundacja Pro Arte Et Studio powstała w 2013 roku. Prace Fundacji skupione są wokół działalności charytatywnej oraz wspieraniu lokalnych społeczności, w szczególności mieszkańców małych miasteczek i wsi, w celu rozwijania ich potencjału kulturowego, historycznego i społecznego. 

Fundacja od początku działalności corocznie realizuje kampanię pn. „Pomagamy wspólnie za pomocą 1%”, dzięki której mieszkańcy mogą rozliczyć nieodpłatnie swój PIT roczny w zamian za przekazanie 1% na wybrany cel charytatywny.  Od roku 2018 prowadzi kampanię społeczną pn. „Skorzystaj z prawa do mediacji”, dzięki której można zapoznać się z ideą i zaletami mediacji oraz możliwościami pozasądowego rozwiązywania sporów i konfliktów.

W małych miejscowościach lub zapomnianych dzielnicach organizacja realizuje projekty społeczne (w sferze kultury i sportu). Do tej pory były to m. in.: „Artystyczno-społeczna retrospekcja. Kunice dawniej i dziś”, „Kunickie spotkanie z Jerzym Górskim”, „Rodzinne granie na Kormoranie”, „Miłkowice dawniej i dziś”.

Nasz cel

Środki zebrane w kampanii Kilometry Dobra 2020 przeznaczymy na społeczno-artystyczną aktywizację podwórka przy ul. Szkolnej 7 w Legnicy.

Kontakt

Fundacja Pro Arte Et Studio
ul. Szkolna 7
59-220 Legnica

monika.maziarz75@gmail.com