Fundacja POMOSTOżarów Mazowiecki


Cel zbiórki:

Prowadzenie programów profilaktycznych dla młodzieży oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla dorosłych

Kwota zebrana: 12,00 złKim jesteśmy?

Fundacja POMOST to organizacja pozarządowa o charakterze „non profit”, która powstała w 2017 roku. W ramach fundacji prowadzona jest poradnia która świadczy pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Nasz zespół składa się w z psychologów, pedagogów i terapeutów, którzy oprócz wykształcenia kierują się w życiu wartościami.

Główne cele Fundacji to:

  • realizacja szeroko rozumianej profilaktyki opartej na Modelu Profilaktyki Zintegrowanej;
  • prowadzenie mediacji pojednawczych w rodzinach;
  • zapewnianie pomoc terapeutycznej, uwzględniającej personalistyczne i holistyczne podejście do człowieka.

Nasz cel

Celem zbiórki w kampanii Kilometry Dobra jest przeprowadzenie 10 realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” oraz zapewnienie indywidualnej pomocy psychologicznej dla młodzieży i dorosłych.

Wiele szkół z małych miasteczek i gmin wiejskich nie może pozwolić sobie na przeprowadzenie wysokiej jakości profilaktyki młodzieży oraz korzystać z profesjonalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zapobieganie destrukcyjnym zachowaniom ogranicza się do pogadanek, które okazują się nieskuteczne. Wszyscy doskonale wiemy, że przyszłość zależy od osób młodych – to ważne, żeby stały się one odpowiedzialnymi i mądrymi dorosłymi.

Program Archipelag Skarbów oparty jest na modelu profilaktyki zintegrowanej, na postawie której oprócz ochrony przed zachowaniami ryzykownymi odkrywamy pozytywny potencjał młodzieży. Badania wykazują skuteczność programu w obszarze profilaktyki przeciwalkoholowej, przeciwnarkotykowej, profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych, a także w zakresie zapobiegania depresji wśród młodzieży.

Program prowadzony jest przez wykwalifikowanych trenerów, którzy w pracy z młodzieżą podejmują również kwestie szkodliwych wzorców seksualnych, asertywności oraz budowania trwałych relacji opartych na szacunku.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie https://program.archipelagskarbow.eu/.

Kontakt

Fundacja POMOST
ul.Kilińskiego 17
05-850 Ożarów Mazowiecki

biuro@pomost.info