Fundacja „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”Kazanów


Cel zbiórki:

Zakup i remont samochodu oraz organizacja EKO ROAD SHOW po Dolnym Śląsku

Kwota zebrana: 371,00 złCzym się zajmujemy?

Fundacja “Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości” została założona w 2013 roku w celu realizacji działań na rzecz szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Tworzy ją grupa absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego, posiadająca doświadczenie zawodowe w ochronie środowiska, edukacji ekologicznej, turystyce oraz gospodarce przestrzennej. Naszą misją jest przekazywanie wiedzy na temat m.in. prawidłowego  gospodarowania odpadami oraz zagrożeń dla środowiska wynikających z nieodpowiedzialnej działalności człowieka. 

Naszą domeną jest powiedzenie „małe kroki, wielkie zmiany”. Pracujemy z ludźmi „na ulicy” i tam właśnie pokazujemy jak wielki wpływ ma pojedyncza jednostka na ochronę naszej planety. Stawiamy na edukację, partycypację, zaangażowanie społeczności i wspólną odpowiedzialność za naszą planetę. Poprzez różnego rodzaju warsztaty i ekostoiska na imprezach masowych uczymy zarówno dzieci jak i dorosłych o tym jak segregować odpady i nadawać im drugie życie, dlaczego nie wolno spalać odpadów i w jaki sposób zabija nas SMOG. Uczymy tego jak małymi krokami przejść na styl  ZERO WASTE. Wspólnie z mieszkańcami sprzątamy osiedla, tworzymy zielone rabaty i ogrody deszczowe, minimalizując negatywne skutki zmian klimatu.

Nasz cel

Aby realizować naszą misję potrzebujemy środka transportu „z ekopotencjałem”. Dostrzegliśmy go w starym Volkswagenie T3 pick-up. Mamy na oku taki model. Chcemy uratować go przed złomowaniem, bo może nam jeszcze posłużyć jako auto do przewożenia naszych materiałów na warsztaty ZERO WASTE. Bus wymaga remontu i lakierowania. Chcemy go także oznaczyć naszym logo, aby z daleka widać było, że Ekopotencjał jedzie ☺

Kiedy już go zakupimy i wyremontujemy planujemy EKO ROAD SHOW po Dolnym Śląsku. Odwiedzimy nim z naszymi warsztatami każdą szkołę i miejscowość, która wesprze naszą akcję. Dowiecie się więcej o SMOGU i sposobach walki z nim. Na naszym ekostoisku wykonacie z nami woskowijki, domowy kompostownik, naturalne kosmetyki i środki czystości, a także ozdoby z upcyclingu. Wszystkie wykonane na naszych warsztatach przedmioty będziecie mogli zabrać ze sobą do domu. 

Na realizację naszego celu potrzebujemy 25 000 zł.

Dołóż swoje metry dobra i wygraj z nami Mistrzostwa Świata w Dobroci!

Kontakt

Fundacja „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”
ul. Osiedle 23
56 – 420 Bierutów

d.lukasinska@ekopotencjal.pl

Parterzy: